XXVII Niedziela Zwykła.INTENCJE MSZALNE w tym tygodniu: 8 października 2023 –15 października 2023 r.

XXVII Niedziela Zwykła.
INTENCJE MSZALNE w tym tygodniu: 8 października 2023 –15 października 2023 r.

08.10.2023 r.
Gościsław9.00+Aniela Woszuk w r. śm., +Marian Basa, +Władysław Woszuk
Mieczków10.15+Ewa Gromala, ++Maria i Jan Gromala, ++Henryka i Karol Wanatowicz
Osiek11.30+Agnieszka Cender, +Władysław Kurzawa
Bogdanów12.45Róża
09.10.2023 r.
Osiek17.00+Marian Wiglusz, +Ewelina

10.10.2023 r.
Osiek17.00+Kazimierz Sudoł, ++Mieczysława i Zenon Cygora, ++ z rodz. Cygora

11.10.2023 r.
Mieczków17.00Zaj. p. Mikołajczak
Osiek17.30O zdrowie dla rodziny Kozaczek
12.10.2023 r.
Osiek17.00+Jan Murdza w r. śm., +Dominika, +Anastazja Murdza, ++ z rodz.
13.10.2023 r.
Mieczków17.00W int. Poli z ok. 7 r. urodzin.

14.10.2023 r.
Mieczków17.00+Edward Stadnik, ++Julia i Walenty, ++ z rodz. Stadniku i Lejba
Godków18.00Zaj. p. sołtys
15.10.2023 r.

Gościsław9.00Zaj. p. Dziewa
Mieczków10.15+Helena, +Ryszard, +Józef, +Franciszka Stadnik, +Stanisław Paleń
Osiek11.30++Anastazja i Marian Czech, ++Paulina i Józef Woźny, ++ z rodz.
Bogdanów12.45Zaj. p. Śniegula
  • Dzisiaj XXVII niedziela w roku liturgicznym.
  • W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu: w piątek bł. Honorata Koźmińskiego, prezb.
  • W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  • W październiku nabożeństwa różańcowe we wszystkich kościołach o godz. 17.00. Dla dzieci pierwszokomunijnych i młodzieży przygotowującej się do bierzmowania są to nabożeństwa obowiązkowe.
  • Do soboty 14 października prowadzę zbiórkę darów dla dzieci z ośrodka w Wierzbicach. Tak jak w latach poprzednich zbieramy środki piorące i pampersy dla dzieci. Dary można przywozić na plebanię lub przynosić do zakrystii.
  • Bardzo dziękuję osobom, które przygotowywały naszą świątynię do niedzielnej Eucharystii.
  • Życzę Wam spokojnej niedzieli i błogosławionego tygodnia!

„Jako ludzie wierzący z ubolewaniem patrzymy na ten akt wandalizmu”

Z wielkim smutkiem przyjąłem informację, że w nocy z 1 na 2 października na terenie domu Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Strzegomiu doszło do profanacji wizerunku Matki Bożej. Figura Maryi została zabrana z przyklasztornej groty i powieszona niczym wisielec na pobliskim rusztowaniu. Sprawa została zgłoszona organom ścigania, które prowadzą śledztwo.

Jako ludzie wierzący z ubolewaniem patrzymy na ten akt wandalizmu. Doznajemy dziś obrazy naszych uczuć religijnych, smutku, zażenowania i poczucia naruszenia godności. Zwłaszcza, że doszło do niego na początku miesiąca poświęconego Matce Bożej i modlitwie różańcowej.

Mimo to jednak chcemy prosić Boga, aby okazał miłosierdzie sprawcy lub sprawcom tego czynu. Dlatego zwracam się do wszystkich o dar modlitwy, aby więcej nie dochodziło do podobnych sytuacji. Ekspiację podjęły już siostry elżbietanki.

W duchu solidarności dołączmy się do nich, a naszym orędownikiem niech będzie św. Michał Archanioł. Niech modlitwa za jego wstawiennictwem podczas nabożeństw różańcowych będzie naszą odpowiedzią na zło wymierzone wobec Królowej Różańca Świętego. W pierwszą sobotę miesiąca wynagradzajmy Maryi za uczynioną zniewagę.

bp Marek Mendyk
Biskup Świdnicki